Diskusná téma: Otázky a odpovede

Re:Re:Druhé vydania

Romana | 09.04.2017

Ďakujem za odpoveď. Včera som dočítala Zlatníkovu chovanicu a bola to naozaj nádherná kniha.Akurát začínam čítať Láska a česť.

Re:Re:Re:Druhé vydania

Jana Pronská | 10.04.2017

Ďakujem aj ja a príjemné čítanie želám! :) J.

Vaše knihy

Hana Kalamenová | 08.01.2017

Dobrý deň pani Pronská, ďakujem Vám za vaše knihy, ktoré mi vypĺňajú každú voľnú chvíľu. Mám kúpené všetky vaše knihy a už teraz sa teším na ďalšie. Robila som diplomovú prácu o hradoch Slovenska, preto ma stredovek vo vašich knihách o našich hradoch a láske veľmi baví. Prosím píšte ďalej, nech mám čo čítať :-)

Re:Vaše knihy

Jana Pronská | 12.01.2017

Milá Hanka,
ďakujem veľmi pekne za Vaše slová, veľmi si to vážim. Snáď Vás moje knihy aj v budúcnosti nesklamú a strávite pri nich príjemnú chvíľu a tiež želám, aby Vás láska k našim hradom nikdy neopustila. Srdečne pozdravujem
J.

Teším sa na ďalšiu knizku

Kaťa | 15.05.2016

Zdravim mám od vás prečítané všetky vase romány a zaujíma ma či po Rebelke už píšete niečo ďalšie a kedy sa asi cca môžme tešiť na ďalší román dakujem za odpoveď

Re:Teším sa na ďalšiu knizku

Jana Pronská | 17.05.2016

Zdravím Katka a ospravedlňujem sa, že odpovedám tak trošku oneskorene.
Samozrejme, že pracujem na ďalšom príbehu, ktorý nesie pracovný názov Janičiarova žena. Ak sa všetko podarí, tak pred Vianocami by mohla byť ďalšia kniha na svete :)
V priebehu pár dní ho dokončím a vložím na stránku úryvok :)
ďakujem veľmi pekne a srdečne pozdravujem .

Naša Pani spisovateľka

Katarína Brugošová | 22.11.2015

Dobré popoludnie, pani Janka. Som veľmi rada, že na našom malebnom Slovensku máme takú úžasnú spisovateľku. Každou Vašou knihou mi zlepšujete stereotypné večery, za čo Vám veľmi ďakujem. Mala by so na Vás však jednu otázku. Rada sa venujem dejepisu (vždy som sa hlavne venovala Anglicku a iným krajinám, no vďaka Vám teraz vzhliadam aj k Slovenksu) a Vy ste vo mne túto lásku ešte vystupňovali. Som však zvedavá, kde beriete námety na postavy vo Vašich knihách? Miesta, kde sa Vaše romány odohrávajú? Nechceli by ste niečo napísať o Vinianskom hrade alebo hrade Muráň?
Vedzte, že máte vo svojom fanklube aj mladých čitateľov! Nahovorila som na Vás množstvo mojich spolužiakov (väčšinou máme 15, zaryté romantičky) aj moju maminu, takže v Poprade máte veľa obdivovateľov :)
Vaše knihy sú pre mňa nádherným odpojením od reality a za to Vám veľmi ďakujem!
Ps: Moja obľúbená je Kliatba a Zlatníkova chovanica

Re:Naša Pani spisovateľka

Jana Pronská | 24.11.2015

Milá Katka, ďakujem veľmi pekne za Tvoje slová, potešili. Som rada, že aj moje príbehy prispeli k tomu, aby si obrátila pozornosť k našej histórii, Ty i tvoji priatelia Považujem to za skvelé. Keď som bola v Tvojom veku, rovnako som bola unesená francúzskou históriou, Ľudovítom XIV. a to čo sme mali doma som prakticky nepoznala. Vedela som akurát toľko, že sme mali Jánošíka, Báthoryčku a Matúša Čáka :) Človek sa však učí a nachádza krásu, odvahu, rytierstvo aj tam, kde ju možno ani nečakal.
Muráň som už spomínala v Zradenej ľúbosti, a vôbec nevylučujem, že sa k nemu ešte vrátim, je to nádherný, impozantný hrad s bohatou históriou, ako stvorený pre moje príbehy a rovnako tak Vinianský, bola som tam 2x. Aj posledne som zachytila správu archeológov a dobrovoľných bádateľov, že sa tam našli cenné artefakty, ktoré opäť odkryli kúsok našej histórie.
Ako si vyberám námety? Nuž, je to zväčša náhoda, niečo pekné a zaujímavé ma osloví, zaujme, inšpiruje a okolo toho sa snažím dotvoriť príbeh. Postavy, až na historicky doložiteľné fakty ako králi a trebárs rodová príslušnosť, sú zväčša vymyslené, ich krstné mená, výzor, vlastnosti, samostatný príbeh, intrigy okolo nich, túžby a sklamania. Je to predsa len romantika odetá do historických šiat, no snažím sa, aby to nebola len fiktívna záplava slov, ale aj aby príbeh vyznel uveriteľne. Miesta sú taktiež výsledkom štúdia, ak ten ktorý hrad, alebo oblasť, o ktorej píšem je niečim zaujímavý - ako trebárs ťažba soli, baníctvo, spišský záloh, nemôžem príbeh ako napr. Zlatníkova chovanica posunúť niekam na západ krajiny, kde sa to nikdy nestalo, alebo kde sa neťažila soľ :)
Posielam srdečný pozdrav do Popradu a Tebe i všetkým zarytým romantičkám / vrátane maminy/ želám, aby nikdy nestratili romantiku v srdci, aby mali vždy dosť krásnych kníh po ruke a srdiečka plné lásky, snáď sa jedného dňa stretneme na nejakej besede. Jana :)

Otazka

Dominika | 16.11.2015

Prijemny dobry den Janka.Mam od Vas precitane vsetky knizky a velmi sa mi pacili ale najkrajsou zo vsetkych je Zradena lubost ktoru mam precitanu asi 6x :-) Ale chcela by som sa opytat ci neplanujete pisat pokracovania Vasich knih napriklad by ma potesila knizka o Adrianovi syna Kristiny z knizky Hriech prvej noci alebo o Amelii zo Zradenej lubosti :-)

Re:Otazka

Jana Pronská | 21.11.2015

Milá Dominika, ďakujem veľmi pekne za to, že ma čítate a aj za Vašu otázku.
Pokračovania / okrem kliatby/ zatiaľ neplánujem, no ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy. Každá moja kniha môže mať pokračovanie - deti, súrodenci, príbuzní... takmer všetky sú ukončené tak, že by nebol problém nadviazať na už ukončený príbeh.
Zatiaľ mám rozpísanú iba Kliatbu s podtitulom Jorga. :) no jej dokončenie zatiaľ nemá termín, hádam sa to tento rok podarí :) Nerada by som sa opakovala, alebo niečo sílila. Vyčkajme, možno sa jedného dňa podarí.
Srdečne pozdravujem a želám príjemné čítanie, napríklad aj novinky Čierna vdova, ktorá práve vyšla. Jana :)

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok