Dátum: 16.02.2017

Vložil: Jana Pronská

Titulok: Re:Trocha inšpirácie ;-)

Milá Evita, ďakujem veľmi pekne za Váš príspevok, a hneď sa ospravedlňujem, že som zareagovala až po toľkom čase, ale na stránky som mala dosť málo času a nedá sa sledovať všetko.
Áno, máte pravdu v tom, že Barboru mnohí historici vykresľujú podľa faktov, ktoré sa našli, je dosť možné, že jej život bol skreslený úmyselne,/ ako napríklad pri Báthoričke/ ale rovnako to tak nemuselo byť. Knihu od pani Dvořákovej poznám, ale rovnako tak čítam mnohé iné knihy, ktoré sa jej venovali a Barbora je v každom ohľade rozporuplná a tajomná kráľovná. Fakty, ktoré som použila a pre mňa boli podstatné - že skutočne bola svojim manželom väznená v Oradei, Žigmund si ju skutočne vzal - či už z lásky alebo nie - na návr kniežaťa Celjského, keď mu umožnil útek z väzenia, a napokon aj to, že na koniec zostala v Trenčíne a sama a mnohí opisujú jej milostné pletky. Myslím si, že ak nejaká láska medzi Barborou a Žigmundom bola, časom vyprchala. V tomto prípade však pre mňa bola podstatná Cecília zo sv. Jura a jej príbeh. A keďže moje knihy sa históriou inšpirujú, mojim cieľom nie je pátrať po tom, čo bola pravda, od toho sú historici. :) ďakujem ešte raz za Váš príspevok, potešil. So srdečným pozdravom Jana

Pridať nový príspevok